Poznań: Ranking „Perspektywy”: podziękowanie za dobre wyniki

Szkoły podziękowanie fot. UMP
Miesięcznik „Perspektywy” w styczniu ogłosił ranking najlepszych polskich liceów i techników. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, podziękował poznańskim szkołom za wyniki.

Najlepiej w tegorocznym zestawieniu wypadły VIII LO oraz Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji. Na ręce gości trafiły również czeki na 10 tys. zł. Kwotę tę szkoły przeznaczą na pomoce dydaktyczne.

– Cieszę się, że co roku mam okazję spotykać się z przedstawicielami poznańskich liceów i techników, które najlepiej wypadły w ogólnopolskim rankingu „Perspektywy”. Dobry wynik to sukces całej społeczności szkolnej – dyrektorów, nauczycieli i oczywiście uczniów. Dziękuję za ciężką pracę, gratuluję wyniku i życzę dalszych sukcesów – mówił Mariusz Wiśniewski.

Ogólnopolski ranking liceów i techników „Perspektywy” jest przygotowywany od ponad 20 lat. Oceniając szkoły, kapituła bierze pod uwagę wyniki matur i sukcesy na olimpiadach, a w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych.

W tym roku trzy poznańskie szkoły znalazły się w pierwszej pięćdziesiątce rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących. Najwyżej, bo na 25. miejscu uplasowało się VIII LO im. Adama Mickiewicza. W porównaniu z rokiem ubiegłym „ósemka” wzniosła się w rankingu o 5 pozycji. Miejsce 27. zajęło LO św. Marii Magdaleny, które podskoczyło w rankingu o prawie 50 pozycji. Natomiast 39. miejsce przypadło II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej.

Jeżeli chodzi o technika, najwyższą pozycję zajęło Technikum Komunikacji (w ZSK). Szkoła – podobnie jak w latach ubiegłych – znalazła się w pierwszej dziesiątce. Wśród najlepszej pięćdziesiątki są również: Technikum Łączności (w Zespole Szkół Łączności im. M. Kopernika), które w zeszłym roku uplasowało się na miejscu 61., natomiast w tegorocznym rankingu powędrowało wzwyż aż na miejsce 11. oraz Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa – ta szkoła podskoczyła o prawie 80 miejsc w górę.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: