skate park fot. PIM

Poznań: Rampa Malty i skatepark na osiedlu Tysiąclecia

W Poznaniu powstały dwa nowe skateparki: na os. Tysiąclecia oraz przy ul. Szpaków (Rampa Malty). Obie inwestycje były zgłoszone i wygrały w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

– Na mapie Poznania pojawiają się kolejne miejsca do aktywnego wypoczynku. Tym razem to atrakcje przeznaczone dla miłośników deskorolek, rolek, hulajnóg czy rowerów wyczynowych. Skateparki wyposażone są w specjalne figury, jak rampy i podjazdy. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie i bezpiecznie z nich korzystać respektując wszelkie regulaminy – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Skatepark Rampa Malty znajdziemy przy ul. Szpaków, w pobliżu parkingu przed Szkołą Podstawową nr 55. Został zaprojektowany jako wielofunkcyjne miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych. Swoich sił będą mogli tu spróbować nie tylko użytkownicy deskorolek, ale też rolek, hulajnóg i rowerów wyczynowych. Wśród licznych atrakcji do wyczynowej jazdy znajdują się tu m.in.: quarter pipe, wulkan, poręcz prosta, podjazd, poręcz spadowa oraz bank ramp. Skatepark Rampa Malty jest kolejnym atrakcyjnym punktem aktywnego wypoczynku strefy okołomaltańskiej. Może stać się również miejscem integracji dla młodzieży z pobliskich osiedli.

Udostępniony mieszkańcom na początku wakacji obiekt jest ogólnodostępny i bezpłatny. Jazda na elementach, w które wyposażony jest skatepark, powinna odbywać się w kasku oraz ochraniaczach.

Z kolei w skateparku na os. Tysiąclecia, oprócz figur dla fanów sportów ekstremalnych, powstało także boisko do ulicznej koszykówki z jednym koszem umieszczonym na specjalnej konstrukcji. Nawierzchnia działki, na której powstało boisko oraz skatepark, została poddana renowacji. Na wyposażeniu znalazły się: mini spin rampa, ławka skatingowa oraz poręcz prosta. Nie zabrakło ławek i koszy na śmieci. W ramach prac zagospodarowano również zieleń – zdegradowane tereny przyległe zostały zrekultywowane, a następnie obsiane odpowiednią mieszanką trawy.

Skateparkiem Rampa Malty zarządzają Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a obiekt na os. Tysiąclecia trafi w najbliższym czasie pod opiekę Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Oba skateparki powstały dzięki zgłoszeniu i wygranej w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

W planach jest także kolejne miejsce sprzyjające rozwojowi kultury fizycznej, będzie to skatepark na Świerczewie, u zbiegu ulic Nizinnej i Bohaterów Westerplatte.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze