Poznań: Radni z Łazarza chcą bezpośredniego połączenia tramwajowego z Półwiejską

przystanek Półwiejska z wadliwą informacją fot. Piotr
Rada Osiedla Święty Łazarz negatywnie zaopiniowała propozycje zmian w układzie tras tramwajowych zaproponowanych przez ZTM. Chodzi właśnie o bezpośrednie połączenie na Półwiejską.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował, jak informowaliśmy, nowy układ połączeń tramwajowych ze względu na bliskie już uruchomienie pierwszego odcinka trasy tramwajowej na Naramowice. W nowym układzie jest sporo zmian i jedna z nich nie spodobała się Radzie Osiedla Święty Łazarz.

“Uznaliśmy zaproponowaną zmianę tras tramwajowych za niekorzystną dla mieszkańców osiedla” – napisali radni na swoim profilu społecznościowym. – “Łazarz docelowo utraci bezpośrednie połączenie tramwajowe z rejonem ul. Półwiejskiej, o co mieszkańcy zabiegali od lat. W uzasadnieniu zaznaczyliśmy m.in. że zaproponowane rozwiązania oparte na połączeniu Łazarza z rejonem ul. Półwiejskiej w oparciu o system przesiadek (linia nr 12) nie dają rekompensat w postaci skrócenie czasu podróży względem podróży bezpośredniej. Szczególnie dolegliwa i odczuwalna dla podróżujących jest konieczność przesiadania się w godzinach wieczornych, w weekendy oraz w okresie letnim”.

Radni zwrócili też uwagę, że takiego połączenia domagają się mieszkańcy łazarza, dla których oznacza to szybką i bezproblemową podróż do tej części centrum i Wildy.
“Liczymy, że ZTM Poznań dbając o atrakcyjność połączeń i komfort podróży mieszkańców pochyli się nad naszą opinią i zaproponuje rozwiązanie korzystniejsze dla Łazarza” – podsumowują radni.

 

Podziel się: