Poznań: Radiowóz przy pomniku Armii Poznań. Całą noc

skwer im. M. i L. Kaczyńskich fot. L. Łada

Patrol policji całą dobę pilnował tabliczki informującej, że skwer za pomnikiem Armii Poznań nosi imię Marii i Lecha Kaczyńskich. Stanął tam od razu po uroczystościach nadania imienia ze względu na możliwość dewastacji.

Wczorajsze nadanie imienia skwerowi miało uroczystą oprawę charakteryzującą się między innymi obecnością kilkunastu policyjnych patroli. Nie wszystkie z nich udały się do innych zadań po zakończeniu uroczystości – jeden z patroli, w radiowozie, pozostał na miejscu, zaparkowane bezpośrednio przed tabliczką informującą o nazwie skweru.

Jak informują nasi Użytkownicy, stał tam także dzisiaj rano.
„Media informują, że brakuje policjantów, na interwencję trzeba czasami czekać kilka godzin, a tu tymczasem jeden radiowóz sobie stoi na skwerze od kilku godzin, a jest 6.00 rano” – napisała do nas pani Agnieszka. – „Pilnują jednej tabliczki, ale uważam, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mieszkając obok widzę działania wandali na tym pięknym pomniku Armii Poznań: mazgaje i obraźliwe napisy na pomniku, dzikie imprezy i tony śmieci. Dzięki obecności policji jest szansa, że przynajmniej przez jakiś czas będzie tam spokojniej i czyściej”.

Jak podaje portal epoznan.pl, policjanci zapewniają, że nie stoją cały czas przy pomniku, tylko w ramach patroli na Starym Mieście kontrolują także i ten teren pilnując, by nie doszło do dewastacji – bo otrzymali informację, że jest planowana. I rzeczywiście: ktoś na elewacji pomnika obok tabliczki zdążył już narysować pięć gwiazdek


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978