Poznań: Pseudokibice Legii Warszawa zatrzymani

zatrzymani pseudokibice fot. policja

Jeszcze przed meczem Warty i Legii w Grodzisku Wlkp. pobili trzynastoletniego chłopca, a także jego ojca i dziadka, kibiców Warty Poznań, którzy na mecz jechali z Poznania. Grozi im do 12 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się przed sobotnim meczem Warty Poznań i Legii Warszawa. Nastolatek wraz z tatą i dziadkiem jechali na mecz do Grodziska Wlkp., ale w okolicach Strykowa ich samochód się zepsuł się. Zatrzymali się więc na poboczu i próbowali naprawić auto, gdy obok nich zatrzymał się samochód, z którego wysiadło kilku mężczyzn.

Mężczyźni rzucili się na poznaniaków bijąc ich pięściami po całym ciele, a trzynastolatka nie tylko pobili, lecz i zmusili do zdjęcia koszulki w barwach Warty Poznań. Później odjechali w kierunku Grodziska Wlkp.

Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, jeszcze tego samego dnia wieczorem zostali zidentyfikowani i zatrzymani. Okazało się, że byli to pseudokibice z Warszawy oraz podwarszawskich miejscowości. Grozi im do 12 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: