Poznań: Przypnij kokardę!

Powstańczy hydrant w ramach akcji Przypnij Kokardę fot. ROJ
W grudniu hydranty w Poznaniu już od wielu lat dostają biało-czerwone mundurki. W ten sposób akcja „Przypnij kokardę” Aquanet przypomina o 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Już od poniedziałku pracownicy firmy ubierają hydranty w biało czerwone ubranka pracowicie wydziergane na szydełku. Specjalnie na potrzeby tej akcji co roku heklują je panie z DPS Słoneczna Przystań.

W tym roku biało-czerwone stroje dostanie 30 hydrantów, między innymi na Starym Rynku, Ostrowie Tumskim, przy Starym Marychu i placu Wolności. Odświętne hydranty cieszą się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków, którzy witają je z ogromnym zadowoleniem i robią sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Hydranty w swoim fyrtlu zauważyła już Rada Osiedla Jeżyce i wrzucając zdjęcie podziękowała pomysłodawcom akcji za kolejny rok jej realizacji. I słusznie, bo to chyba jeden z sympatyczniejszych pomysłów uczczenia ważnego momentu w historii Polski – a szczególnie Poznania i Wielkopolski.

Warto dodać, że w Punkcie Obsługi Klienta Aquanetu przy Dolnej Wildzie, ozdobionym ogromną biało-czerwoną rozetką, można dostać taką rozetkę za darmo – oczywiście znacznie mniejszych rozmiarów..

el, fot. ROJ

Podziel się:

Ostatnio dodane: