karetka fot. OSP Kobylin

Poznań: Przypadek koronawirusa w Bolechowie?

“W Bolechowie pod Poznaniem zabrano wczoraj pacjentkę z podejrzeniem koronawirusa”. Taką informację otrzymaliśmy od jednej z naszych Użytkowniczek.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

– Na razie mamy tylko jeden potwierdzony przypadek koronawirusa w Wielkopolsce – odpowiada stanowczo Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody.

Jak wyjaśnia rzecznik, służby medyczne stosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, co między innymi oznacza wzmożone środki ostrożności wobec pacjentów z grupy ryzyka. Czyli takich, którzy niedawno wrócili z rejonu, gdzie koronawirus występuje, mieli kontakt z taką osobą i do tego jeszcze występują u nich charakterystyczne objawy: gorączka, kaszel, kłopoty z oddychaniem.
– Ale nawet wtedy to nie znaczy, że ta osoba musi być chora – uspokaja rzecznik wojewody. I przypomina, że podobne objawy daje też grypa, wirusowe zapalenie płuc i kilka innych chorób.

– Pewność daje nam dopiero wynik testu genetycznego – tłumaczy rzecznik. – A ponieważ są one już wykonywane w Poznaniu, a laboratorium pracuje całą dobę, to czas oczekiwania nie przekracza 12 godzin.

Jednak jak już wiadomo z historii pierwszej zarażonej pacjentki, która obecnie leży w szpitalu im. Strusia, pierwszy test niekoniecznie musi dać jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy to koronawirus, czy nie. Gdy pacjent przyjmuje leki, na przykład immunosupresyjne, badanie trzeba powtórzyć, bo leki wpływają na wynik badania.

el

9
Dodaj komentarz

avatar
Katarzyna Selena Marszałek
Katarzyna Selena Marszałek

Bedzie coraz wiecej

Bernard Siwinski
Bernard Siwinski

Bzdury

Beata Kowalska
Beata Kowalska

Nie rozsiewajcie plotek ?najpierw sprawdzić czy to prawda łatwo podać plotkę później ciężko ją odkręcić ?

DED
DED

o kurde jutro nie przychodze do szkoly, prosze korona wirus tylko nie mnie prosze

Pawel Wieczorkowski
Pawel Wieczorkowski

Ludzie opanujecie się