Poznań: Przylatuje samolot z Teneryfy. “Jesteśmy przygotowani” zapewnia urząd wojewódzki

Około 19.40 do Poznania z Teneryfy na lotnisko Ławica przyleci pierwszy samolot z Polakami, którzy zostali za granicami kraju. Jego pasażerowie będą musieli przejść badania i kwarantannę.

Jak zapewnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego, służby WUW zabezpieczyły miejsca kwarantanny dla osób, które nie mogą odbyć kwarantanny w warunkach domowych. Trwa wydawanie maseczek oraz odzieży ochronnej (podstawowej) dla zespołów ratownictwa medycznego, zespołów „wymazowych” i transportów COVID-19.

Zgodnie z zasadami pasażerowie po wyjściu z samolotu zostaną też przebadani, a ci, którzy będą tego potrzebowali, będą mieli zapewnioną pomoc medyczną.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, do wszystkich gmin i powiatów w regionie rozesłana została informacja na temat zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny domowej dla osób poddanych domowej izolacji na terenie Wielkopolski. Przygotowała ją Wielkopolska Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu.

Informacja zawiera zasady postępowania w przypadku podejrzenia infekcji, wystąpienia lub nasilenia objawów, pogorszenia stanu zdrowia niezwiązanego z infekcją, zapewnienia opieki zwierzętom i kontaktów ze służbami sanitarnymi. Ulotka dostępna jest też na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze