dom opiekuńczo-wychowawczy fot. PIM

Poznań: Przy Perzyckiej powstanie dom opiekuńczo-wychowawczy

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na budowę domu opiekuńczo-wychowawczego, który będzie częścią Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Budynek powstanie obok siedziby centrum, przy ul. Perzyckiej.

– Nowy budynek będzie taki sam, jak stojący na tej działce dom opiekuńczo-wychowawczy, którego budowę ukończyliśmy kilka miesięcy temu – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca dodatkowo zagospodaruje teren wokół tego budynku i wzniesie ogrodzenie od strony ul. Perzyckiej. Na realizację zadania będzie miał maksymalnie 420 dni od podpisania umowy.

Kontynuacja inwestycji przy ul. Perzyckiej to kolejne działanie miasta, mające na celu standaryzację poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli dostosowanie ich do wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku. Stanowi ona, że w takich placówkach można umieścić w tym samym czasie łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej. Obiekty spełniające te zapisy powstały już przy ul. Sarmackiej i Pamiątkowej.

W nowym budynku, przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” zamieszkają w pokojach jedno- i dwuosobowych. Do dyspozycji będą mieli salę do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnię z jadalnią. Oprócz tego powstanie pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych, swoje oferty mogą składać do 15 czerwca.

PIM

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze