Poznań: Przez miasto przejdzie Ogólnopolski Marsz Wolności

Marsz o wolność - antyszczepionkowcy fot. Sławek Wąchała

Uczestnicy marszu zbiorą się w samo południe przy pomniku Powstańców Wielkopolskich i przejdą przez miasto protestując przeciwko segregacji i dyskryminacji związanej z odmową zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

„Jesteśmy za respektowaniem podstawowych praw człowieka, obywatela i pacjenta” – informują organizatorzy demonstracji. – „Nie zgadzamy się na segregację i dyskryminację związaną z odmową przyjęcia eksperymentalnych zastrzyków. Sprzeciwiamy się projektowi zmiany ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nr 1449 oraz osobnemu projektowi rządowemu (w formie projektu poselskiego z pominięciem konsultacji publicznych) o segregacji pracowników przez pracodawców. Ten drugi pod presją naszego środowiska właśnie został wycofany przez rząd zanim trafił na posiedzenie sejmu”.

Organizatorzy zapraszają do udziału w marszu wszystkich, dla których wolność jest ważna, także prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Udział w marszu zapowiedzieli lekarze i medycy z Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców oraz grupy C19, prawnicy, nauczyciele, służby mundurowe, przedsiębiorcy i rodzice oraz wszyscy obywatele, którzy nie godzą się na segregację i dyskryminację ludzi. Współorganizatorem marszu jest stowarzyszenie SOP NOP Justyny Sochy.