Ławica fot. UMP

Poznań: Przez konwój złota nie mogli odlecieć z Ławicy. Lotnisko przygotuje dla nich “darmowy pakiet”

Ze względu na przejazd konwoju ze złotem przez miasto, część pasażerów Ławicy nie została odprawiona i nie mogła polecieć samolotem mimo wykupionych biletów.

Celem wyjaśnienia – oficjalnie nie wiadomo co jest przewożone w konwojach. Nikt nie chce tego komentować, natomiast od początku wszyscy zakładają, że jest to najprawdopodobniej złoto z Londynu, które obecny rząd sprowadza do Polski. Nie wiadomo dlaczego jest ono ściągane właśnie na Ławicę i konwoje jadą przez całe miasto, ale powoduje to sporą irytację mieszkańców.

Za każdym razem, kiedy konwój przejeżdża przez miasto, wstrzymywany jest ruch samochodowy w kluczowych punktach miasta. Ze względu na specyfikę Poznania, który jest dość “ciasny”, momentalnie pojawiają się olbrzymie korki, a stolica Wielkopolski jest sparaliżowana.

Podczas ostatniego przejazdu konwoju, już szóstego, ucierpieli nie tylko kierowcy. Niespodziewanie transport tajemniczego ładunku odczuli… pasażerowie Ławicy. I to bardzo dotklwie. Kilkudziesięciu pasażerów nie zostało odprawionych na loty do Londynu i do Sztokholmu ze względu na “wyjątkową operację lotniczą”, która odbywała się w tym samym czasie.

Lotnisko przeprasza i oferuje “darmowe pakiety”

Ławica wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym przeprasza pasażerów, którzy zostali poszkodowani w tej sytuacji. – Informujemy, że dalsze kroki dla wszystkich pasażerów tych wspomnianych lotów są następujące. Bardzo prosimy o wysyłanie drogą e-mail na adres pr@airport-poznan.com.pl dokumentacji (skany biletów wraz z kopią dokumentu potwierdzającego płatność, paragony parkingów, koszty dojazdu i inne) poniesionych kosztów z tytułu niedopuszczenia do lotu na tych destynacjach. Każda reklamacja będzie rozpatrywana indywidualnie wspólnie z naszą firmą ubezpieczeniową – czytamy w oświadczeniu.

Oprócz tego pasażerowie pechowych lotów mają otrzymać “specjalny darmowy pakiet na korzystanie z wyznaczonych komercyjnych usług lotniska”. Nie wiadomo jeszcze co to dokładnie oznacza, ale lotnisko deklaruje, że wkrótce zostanie to doprecyzowane.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze