Poznań: Przez centrum miasta przejdzie Marsz dla Życia

Festyn na placu Mickiewicza i przemarsz przez centrum Poznania do Katedry. W Poznaniu odbędzie się dziś Marsz dla Życia pod hasłem „Jestem tu”.

„Chcemy skłonić poznaniaków i Wielkopolan do refleksji nad wartością życia każdej osoby ludzkiej” – tak wyjaśniają organizatorzy znaczenie hasła. – „Chcemy skupić się na ukazaniu, że obrona życia ludzkiego jest niesamowicie ważna i warto poświęcać jej więcej uwagi”.

Organizatorzy twierdzą też, że „w świecie, w którym sporo miejsca zajmuje ochrona środowiska i przeróżnych zwierząt, zapomina się o człowieku. Człowieku, który nierzadko boryka się z problemami, samotnością i wykluczeniem – niezależnie czy jest nastolatkiem, czy jest już w podeszłym wieku. Poprzez Marsz chcemy uświadamiać, że każde życie jest ważne, bez względu na wiek, poglądy i różne uwarunkowania”.

Tegoroczna, siedemnasta już, edycja marszu będzie szczególnie poświęcona osobom dotkniętym zaburzeniami psychicznymi oraz nienarodzonym dzieciom.

Marsz rozpocznie się o 14.30 festynem na placu Mickiewicza, podczas którego zostaną odczytane specjalne życzenia papieża Franciszka. Odczyta je arcybiskup Stanisław Gądecki. O 15:45 uczestnicy wyruszą ulicami Poznania w stronę katedry, gdzie o 17:00 odbędzie się Msza Święta.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na trasie marszu.

Mat. pras., el, fot. Karolina Adamska