furgonetka fundacji Pro2 fot. Grupa Stonewall

Poznań: Przejazd furgonetki fundacji Pro – Prawo do Życia jednak niezgodny z prawem

Jak ustaliła Grupa Stonewall, władze Poznania wydały opinię zgodnie z którą przejazd samochodem fundacji Pro – Prawo do Życia nie spełnia kryteriów zgromadzenia publicznego. A to oznacza, że puszczanie komunikatów przez głośniki jest niezgodne z prawem.

Opinia miasta, zdaniem Grupy Stonewall, uniemożliwiła fundacji zarejestrowanie swojego przejazdu jako zgromadzenia publicznego – co z kolei oznacza, że fundacja nie może puszczać z głośników żadnego nagrania.

“Jeśli to zrobią, będzie można ich zgłaszać za zakłócanie porządku publicznego i używanie urządzeń nagłaśniających” – podsumowuje Grupa Stonewall. I wylicza paragrafy:

“Art. 51. § 1. Kodeksu Wykroczeń – Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”

“Art. 343. Prawo ochrony środowiska. Zakaz używania instalacji nagłaśniających
1. Kto narusza zakaz używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających określony w art. 156 zakaz używania instalacji nagłaśniających, ust. 1, podlega karze grzywny.”

“Nie jest to pełen sukces, ale i tak są powody do radości!” podsumowują działacze Stonewall. – “Według nas te nagrania są dużo gorsze niż treści na banerach ciężarówki, więc ten news bardzo nas cieszy”.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
Onto
Onto

Zwracam uwagę Redakcji, że grupa S. nie redaguje Waszego portalu, lecz jest zainteresowana takim obrotem spraw, które mają zamknąć usta ich interlokutorom. Tymczasem to Redakcja powinna zbadać dokładnie we władzach samorządowych aktualną sytuację w kwestii zezwolenia i obowiązującego prawa. I podać Czytelnikom, jak rzeczy się mają.

Andre
Andre

Niszowy portal zwykłą bulwarówka

AFD
AFD

Stonewall sie haben Durchfall des Mundes; Verstopfung der Ideen.