Poznań: Przedszkole dla najmłodszych zwierzaków jest już gotowe

przedszkole dla zwierząt fot. PIM

Boksy dla zwierząt, ambulatorium i miejsce do karmienia. Wszystko to znajdziemy w przedszkolu dla zwierząt w Nowym Zoo, które właśnie zostało oddane do użytku. Znajdą w nim opiekę wszystkie te maluchy, którymi z różnych powodów nie będą się zajmować ich rodzice.

– W marcu zakończyły się prace budowlane, otrzymaliśmy już pozwolenie na użytkowanie i oddajemy budynek w ręce pracowników ogrodu zoologicznego oraz ich młodych podopiecznych – poinformowała Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Przedszkole powstało przede wszystkim z myślą o zwierzętach, ale także goście zoo będą mogli dyskretnie obserwować ich poczynania przez specjalną szybę. Takie atrakcyjne rozwiązanie będzie miało więc również wymiar edukacyjny, bez wywoływania niepotrzebnego niepokoju u zwierząt.

W nowym budynku, który powstał na terenie starej motylarni, będą znajdować opiekę młode zwierzęta znajdujące się w szczególnej sytuacji, np. odrzucone przez matkę bądź takie, którymi rodzic z różnych powodów nie może się zaopiekować. O tym już będą decydować pracownicy zoo.

Maluchy znajdą w budynku bezpieczne schronienie, każde z nich będzie miało do dyspozycji oddzielny boks, przygotowano także warunki do karmienia, ambulatorium do przeprowadzania zabiegów weterynaryjnych, rekonwalescencji i rehabilitacji młodych podopiecznych. Jest też wybieg, z którego mali podopieczni ogrodu zoologicznego będą mogli korzystać. Dla ludzkich opiekunów przygotowano natomiast pomieszczenie socjalne dla pracowników oraz zaplecze higieniczno-sanitarne.

Wykonawca prac wyremontował instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, zagospodarował także teren wokół budynku, dzięki czemu jest do niego bardzo wygodny dostęp: powstały schody oraz podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami czy rodziców z wózkami dziecięcymi.

Podziel się:

Ostatnio dodane: