Powiatowy Urząd Pracy fot. UMP

Poznań: Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie

27 kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu ruszył nabór wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe mogą starać się m.in. o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń dla pracowników.

Można starać się o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych oraz o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla: mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, jak również dla organizacji pozarządowych.

Wnioski należy składać elektronicznie poprzez platformę Praca.gov.pl. Tam też znajdują się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące pomocy. Wniosek trzeba opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. Wnioski złożone bez wymaganego podpisu nie będą rozpatrywane.

W przypadku wystąpienia trudności dokumenty można składać także w postaci papierowej, wysyłając je tradycyjną pocztą na adres urzędu: ul. Czarnieckiego 9, 61-538 Poznań. Wnioski papierowe można też złożyć osobiście w urzędzie pracy – wystarczy zostawić je w skrzynce podawczej, która stoi w holu budynku (wejście od strony parkingu). Wszystkie dokumenty w wersji papierowej, które trafią do urzędu, przejdą dwudniową kwarantannę.

Uwaga: złożenie wniosków w postaci papierowej wiąże się z wizytą w urzędzie w celu podpisania umowy – dlatego, ze względu na pandemię koronawirusa, łatwiej i bezpieczniej jest zrobić to poprzez portal praca.gov.pl.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 61 8345 645,61 8345 696 (w godz. od 8 do 13) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: tarcza1@poznan.praca.gov.pl, tarcza2@poznan.praca.gov.pl

Nabór zakończy się 10 maja 2020 r. Wnioski, które wpłynęły przed ogłoszonym naborem, nie zostaną rozpatrzone – jeśli więc ktoś już złożył taki dokument, powinien zrobić to ponownie w odpowiednim terminie.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze