Poznań: Przed Stadionem Miejskim znów gigantyczna kolejka. Interweniowała policja

Festiwal Roślin, Stadion Miejski fot. K. Adamska
W weekend 10 i 11 kwietnia przy Bułgarskiej odbywa się Festiwal Roślin, a najtańsze okazy w doniczkach można kupić już za 5 zł. I to zapewne ceny przyciągnęły tu dziesiątki poznaniaków. Przed stadionem stoi długa kolejka. Tak samo było wczoraj.

Kolejka stoi przed stadionem, ponieważ organizatorzy pilnują limitu klientów na terenie samego miejsca sprzedaży. Jednak przed wejściem do budynku już nikt niczego nie pilnuje. I nikt nie przestrzega obostrzeń z powodu pandemii.

– Wiele osób jest bez maseczek, a nikt nie przestrzega zasad dystansu społecznego – poinformowała nas nasza Użytkowniczka Kaja. – Centra handlowe zamknięte i duże sklepy też, bo zagrożenie pandemią, a tu, na obiekcie miejskim, takie cuda się dzieją? I to jeszcze w sąsiedztwie punktu testów na obecność koronawirusa? Jak ja mam poważnie traktować apele władz miasta o zachowanie ostrożności w takiej sytuacji?

Pani Kaja poinformowała, że wczoraj kolejka była taka sama i nikt sie nie przejmował obostrzeniami. Dziś na miejscu pojawił się patrol policji. Po kilku mandatach i pouczeniach sytuacja się poprawiła. jednak zdaniem naszej Użytkowniczki mandat powinien dostać przede wszystkim ten, kto zezwolił na organizację tak dużej imprezy handlowej w czasie pandemii.

Kwiaty na Stadionie Miejskim na Festiwalu Roślin można kupować dziś do godziny 18.00.