Poznań: Przebudowa ul. Jackowskiego. „Ta inwestycja nie jest specjalnie skomplikowana”

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ul. Jackowskiego. Całość ma być gotowa w listopadzie.

– Ta inwestycja nie jest specjalnie skomplikowana. Nie ma tu trudnych prac ziemnych, jak na przykład na ul. Taczaka. To jednak dobry przykład dla innych ulic śródmiejskich, jak w jednym miejscu mogą się znaleźć różne funkcje. Z jednej strony ul. Jackowskiego cały czas będzie pełniła ważną funkcję dla lokalnego ruchu wewnątrz Jeżyc, z drugiej strony poprzez uporządkowanie parkowania zyskają też piesi. Wcześniej mieli oni, a szczególnie opiekunowie z dziećmi w wózkach, problem z poruszaniem się po chodniku przez źle zaparkowane samochody. Poprzez uporządkowanie parkowania ulica powiększy się optycznie i powstaną miejsca do odpoczynku z ławkami i otaczającą je zielenią. Stawiane są już ławki oraz nowe oświetlenie – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Wykonano już kanalizację teletechniczną, gotowe są chodniki i teren, na którym nasadzona zostanie zieleń. Zamontowano także słupy oświetleniowe. Na obu nitkach jezdni pojawił się też asfalt.

W ramach prac, pomiędzy ulicami Kraszewskiego i Polną, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym i uspokoić ruch, prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h, wyniesione zostaną skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka i z ul. Polną oraz wprowadzony kontraruch rowerowy. Ulica zyska nową zieleń. Po północnej stronie powstaną zwarte pasy zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Posadzonych zostanie 9 nowych drzew, ponad 500 sztuk krzewów i 2000 sztuk bylin.

Całość ma być gotowa w listopadzie.

Autor: UMP / op. AS