rynek łazarski wizualizacja fot. UMP

Poznań: Przebudowa Rynku Łazarskiego będzie możliwa? “Inwestycja jest gotowa do realizacji”

Po trzech nieudanych przetargach, które nie pozwoliły wyłonić wykonawcy Rynku Łazarskiego, miasto spróbuje znaleźć dodatkowe pieniądze na inwestycję.

W tym celu prezydent Poznania zwróci się do radnych miejskich o wyrażenie zgody na dokonanie przesunięć w budżecie, które pozwolą zrealizować inwestycję. Środki mają pochodzić z rezerwy inwestycyjnej. – Przebudowa Rynku Łazarskiego jest długo oczekiwanym przedsięwzięciem rewitalizacyjnym dla mieszkańców Łazarza i kupców. Inwestycja jest gotowa do realizacji, a dzięki skróceniu czasu przebudowy modernizacja Rynku Łazarskiego zakończy się latem 2021 roku – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W ostatnim przetargu do miasta wpłynęły trzy oferty od firm zainteresowanych inwestycję. Wszystkie przekraczały jednak przewidziany budżet na budowę rynku. Warto dodać, że był to trzeci przetarg, który nie pozwolił na wyłonienie wykonawcy. W pierwszym nie wpłynęła żadna oferta, a w drugim potencjalny wykonawca również przekroczył budżet przewidziany na inwestycję.

Przed trzecim przetargiem miało być łatwiej, ponieważ miasto zmieniło nieco założenia, m.in. decydując się na przeniesienie podczas prac, rynku w inne miejsce (co nie podoba się mieszkańcom). I to nie pomogło znaleźć wykonawcy, który byłby w stanie zrealizować inwestycję w zaproponowanej przez miasto cenie.

W tej sytuacji miasto zdecydowało się poszukać dodatkowych środków na inwestycję. Jeżeli radni miejscy zgodzą się na przesunięcie środków, przebudowa Rynku Łazarskiego będzie mogła w końcu się rozpocząć. 

Warto sobie przypomnieć pierwsze informacje o planowanej inwestycji.

Rynek Łazarski całkowicie zmieni swoje oblicze

 

 

Dodaj komentarz

avatar