Kwiatowa po przebudowie fot. PIM

Poznań: Przebudowa Kwiatowej jeszcze w tym roku. Będzie nowy deptak!

Wymiana nawierzchni ulicy i wzmocnienie konstrukcji, a przy okazji – uspokojenie ruchu i nowa zieleń. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę remontu ulicy Kwiatowej.

– Inwestycja na ul. Kwiatowej to kolejny element prac związanych z rewitalizacją centrum Poznania, których celem jest m.in. uspokojenie ruchu i poprawa bezpieczeństwa poprzez wprowadzenie tzw. strefy zamieszkania – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nawierzchnia ulicy jest w złym stanie technicznym i wymaga wzmocnienia konstrukcji. Jezdnię ograniczają krawężniki, a po obu jej stronach zlokalizowane są chodniki i miejsca postojowe.

Po przebudowie, podobnie jak sąsiednia Półwiejska, Kwiatowa będzie deptakiem. Jezdnia i chodniki uzyskają nawierzchnię z kostki granitowej, a ograniczał je będzie krawężnik o wysokości 2 cm. Wybudowany zostanie nowy kanał technologiczny, powstaną nowe dojazdy do posesji, pojawią się nowe oświetlenie i zieleń.

Uspokojeniu ruchu służyć będzie nie tylko wprowadzenie na Kwiatowej strefy zamieszkania, ale i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w kierunku od ulicy Półwiejskiej do ulicy Rybaki.

Na wykonanie prac, umożliwiających wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał maksymalnie 74 dni od podpisania umowy. Nasadzenia zieleni przewidziane są w pierwszej połowie listopada.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać w siedzibie Poznańskich Inwestycji Miejskich do 22 maja.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze