Poznań: Przebudowa Kordeckiego – zmiany w organizacji ruchu

Kordeckiego fot. PIM
Rusza przebudowa sąsiadujących ze Ściegiennego dwóch odcinków Kordeckiego: od Ściegiennego do Albańskiej oraz od Ściegiennego do Sielskiej. 18 sierpnia rozpocznie się tam wprowadzanie zmian w organizacji ruchu.

Pierwsza dotyczyć będzie wprowadzenia zakazu zatrzymywania się pojazdów na przewidzianych do przebudowy odcinkach ulicy. Prosimy o stosowanie się do ustawionego oznakowania. Usunięcie pojazdów z terenu inwestycji umożliwi sprawne wygrodzenie i oznakowanie obszaru robót oraz rozpoczęcie w kolejnym tygodniu zasadniczych prac. Budowa infrastruktury instalacyjnej i drogowej będzie prowadzona etapami, pozwalającymi na dojazd i dojście do nieruchomości.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca wybuduje asfaltową jezdnię, zatoki postojowe i zjazdy do posesji z kostki brukowej oraz ułoży nową nawierzchnię na chodnikach.

W ramach inwestycji zostaną nasadzone nowe drzewa oraz krzewy, a istniejące trawniki poddane będą regeneracji. Budowa obejmie także nową kanalizację deszczową oraz oświetlenie uliczne. Pojawią się też nowe ławki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. Całość prac uzupełni oznakowanie ulicy.

Na wykonanie wszystkich robót budowlanych i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu wykonawca będzie miał około trzech miesięcy. Nasadzenia zieleni powinny zakończyć najpóźniej do 30 października.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: