Poznań: Protest w centrum miasta. „Przeciwko tureckiej inwazji”

Stary Marych fot. UMP
Poznaniacy będą protestować dzisiaj w centrum miasta przeciwko akcji wojskowej Turcji skierowanej w Kurdów.

Protest odbędzie się o godz. 13 obok pomnika „Starego Marycha”. – Pod cyniczną nazwą „Źródło pokoju” 9 października wojska tureckie, na rozkaz prezydenta Erdogana rozpoczęły inwazję militarną w północnej Syrii. W rzeczywistości celem działań zbrojnych jest jednak destabilizacja regionu, czego konsekwencje odczuwalne będą również na arenie międzynarodowej – uważają organizatorzy.

Jak podkreślają prezydent Turcji w ich ocenie próbuje wykorzystać konflikt w Turcji do zlikwidowania Kurdów, którzy jako wolnościowy ruch mogą być zagrożeniem dla kraju Erdogana.

– Świat milczy, a działania militarne przybierają na sile, już kilkanaście godzin po ich rozpoczęciu docierają do opinii publicznej pierwsze informacje o ofiarach cywilnych i bombardowaniach – alarmują organizatorzy. – Władze Polski, co nie zaskakuje, również nie zabierają głosu, choć zarówno Turcja jak i USA są sojusznikami w ramach struktur NATO. Milczenie oznacza w tym momencie przyzwolenie na działania wojskowe mające na celu wymordowanie narodu kurdyjskiego, jak również wzmocnienie fundamentalistów – podkreślają.

– Powstrzymajmy rzeź Kurdyjek i Kurdów! Stanowcze nie dla Tureckiej inwazji! – apelują organizatorzy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: