Poznań: Protest przed Wielkopolskim Kuratorium Oświaty

Minister Edukacji nie odpowiada na apel o edukację klimatyczną! Dlatego protestujemy przed kuratorium – mówią działacze Extinction Rebellion i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Protest odbędzie się 23 czerwca o godzinie 14.00.

Młodzi działacze 17 czerwca zaczęli dwutygodniowy cykl protestów przed siedzibami kuratoriów oświaty w całej Polsce oraz przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

“Protestujemy z powodu braku jakiejkolwiek odpowiedzi Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego na apel o wprowadzenie do programów nauczania edukacji o klimacie” – wyjaśniają działacze obu organizacji. – “Apel wystosowali aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, a poparły liczne organizacje pozarządowe, w tym Extinction Rebellion oraz wielu przedstawicieli środowiska naukowego, łącznie blisko 3 tysiące osób i organizacji”.

Młodzi ludzie poprosili o spotkanie Elżbietę Leszczyńską, Wielkopolską Kuratorkę Oświaty. Chcą jej przedstawić swoje racje oraz prosić o interwencję w ministerstwie edukacji, by w końcu dostali jakąś odpowiedź.

“Edukacja pomaga dziś walczyć z pandemią covid-19. Rzetelna i ogólnodostępna edukacja klimatyczna pomoże nam przetrwać w świecie targanym skutkami kryzysu klimatycznego” – twierdzą. – “Mamy prawo wiedzieć, co naprawdę czeka nas w przyszłości. Mamy prawo wiedzieć, jak walczyć z kryzysem. Celem Ministerstwa Edukacji Narodowej powinno być przygotowanie młodzieży do zmierzenia się z wyzwaniami dzisiejszego świata. Prawo do wiedzy jest prawem człowieka. Wspólnie walczmy o dostęp do rzetelnej edukacji klimatycznej!”.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze