Poznań: Protest przed konsulatem rosyjskim. „Rosja to państwo terrorystyczne”

protest przed konsulatem fot. M. Staniewski FB

Po raz kolejny poznaniacy protestowali przed rosyjskim konsulatem przeciwko wojnie na Ukrainie. – Rosja to państwo terrorystyczne, a Putin od 7 miesięcy dopuszcza się zbrodni wojennych na niepodległej Ukrainie” – mówił organizator Marcin Staniewski.

Demonstracje w tym miejscu odbywają się regularnie i wszystkie w proteście przeciwko wojnie na Ukrainie. Staniewski, społecznik jeżdżący z pomocą humanitarną do Ukrainy od początku wojny, wprost nazywa Rosję państwem terrorystycznym i przypomina, że wojna trwa już od siedmiu miesięcy.
– Rosja to państwo terrorystyczne – mówił. – A Putin od 7 miesięcy dopuszcza się zbrodni wojennych na niepodległej Ukrainie. Nie można zapominać o tej wielkiej tragedii.

Społecznik przypomniał też, że zbliża się zima i jest coraz chłodniej. Na terenach objętych wojną oznacza to dużo większe trudności ze wszystkim: z opałem, żywnością, po prostu z przeżyciem. Staniewski wie, o czym mówi: był już z pomocą humanitarną 15 razy w Ukrainie.

Staniewski ostatnio najczęściej jeździ w region charkowski, gdzie, ponieważ nadal trwają walki i nie ma zaopatrzenia, pomoc jest szczególnie potrzebna. W najgorszej sytuacji są seniorzy, którzy ze względu na wiek i mniejszą sprawność radzą sobie znacznie gorzej i to właśnie głównie dla nich jest przeznaczona pomoc.
„Jesień już za rogiem, a za nią przyjdzie zima. Mieszkańcy nie mają ciepłych koców, śpiworów, leków i żywności. Wśród nich są dzieci i osoby starsze, dla których będzie to szczególnie tragiczny, dotkliwy czas. Chcemy im pomóc przetrwać go godnie i w zdrowiu” – napisał w opisie zbiórki na Zrzutce „Pomoc dla obwodu charkowskiego – pomóżmy przetrwać jesień i zimę”. – „Nie zapominamy też o żołnierzach, którzy potrzebują ciepłej odzieży, wyposażenia apteczek, śpiworów, leków. Ich również chcemy zaopatrzyć w niezbędną pomoc”.

Zdaniem Staniewskiego Rosja jako państwo terrorystyczne jest zagrożeniem dla świata, a kolejne manifestacje przed siedzibą jej konsulatu na Bukowskiej mają doprowadzić do tego, by ta placówka znikła z Poznania, dopóki Rosja nie przestanie być agresorem napadającym na inne kraje.

https://www.facebook.com/MarcinStaniewskifanpage/posts/pfbid02GbiWgvQKekJmsUjy2QfFeFvY5CJe7rBCpEbjinL2MUFpRuf9msj1PWVfor8mQJ4Hl

Podziel się:

Ostatnio dodane: