Protest Wolne Media Poznań 12.08.2021 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Protest przeciwko stanowi wyjątkowemu. “Nie ma naszej zgody na przemoc i bezprawie”

Dziś Sejm ma podjąć decyzję w sprawie podtrzymania – lub nie – stanu wyjątkowego, który na wniosek rządu wprowadził prezydent na terenach przygranicznych. Na placu Wolności odbędzie się dziś demonstracja przeciwko wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

“Po raz pierwszy od czasu Stanu Wojennego władza w naszym kraju postanowiła radykalnie ograniczyć nasze prawa i wolności obywatelskie, sięgając do arsenału otwartej przemocy” – napisali organizatorzy protestu. – “Jedynym realnym celem tych działań jest przepędzenie mediów oraz niezależnych obserwatorów z obszaru, na którym łamane są podstawowe prawa człowieka. Obowiązkiem wszystkich wolnych obywatelek i obywateli jest w takiej sytuacji stanowczy protest”.

Protest rozpocznie się o godzinie 19.00 i zaproszeni są na niego wszyscy poznaniacy, którzy nie zgadzają się na takie działania rządu i prezydenta.
“Nie ma naszej zgody na przemoc i bezprawie wobec ofiar konfliktów zbrojnych, które szukają w naszym kraju schronienia” – czytamy w zaproszeniu. – “Nie ma zgody na łamanie podstawowych praw zagwarantowanych w podpisanych przez Polskę konwencjach. Nie zgadzamy się na propagandę strachu, paranoi i ksenofobii”.

2.3 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze