Poznań: Promocja ZTM na bilety. Ma zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej

fot. L. Łada

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalną promocję na bilety okresowe, by zachęcić poznaniaków do korzystania z miejskiej komunikacji. Promocja ma trwać miesiąc, ale radni chcą, żeby to było pół roku.

Przypomnijmy, że ZTM proponuje, by osoby rozliczające podatki w Poznaniu i miejscowościach objętych porozumieniami międzygminnymi, mogły kupić w październiku specjalne bilety na sieć 30+3 lub 90+9, co oznacza, że pasażer zyska 10-proc. bonus, bo bilety będą ważne odpowiednio przez 33 i 99 dni. Data ważności biletu musi rozpocząć się w okresie pomiędzy 1 a 31 października tego roku.

By promocja weszła w życie, muszą ją uchwalić poznańscy radni, którzy zajmą się sprawą na najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się 7 września. Dziś dyskutowali o tym podczas posiedzenia Komisji Transportu RMP. Jak informuje Radio Poznań, poznańscy radni z klubu Wspólny Poznań chcą, żeby taka promocja dotyczyła nie tylko października, ale całego najbliższego półrocza. Jednak Jan Gosiewski, dyrektor ZTM, twierdzi, że na aż tak długą promocję miasta nie stać, a miesiąc to też dobra propozycja.

Jednak Paweł Sowa, radny klubu Wspólny Poznań, jest odmiennego zdania – radny już przy wprowadzaniu podwyżek cen biletów ostrzegał, że poznaniacy zaczną rezygnować z miejskiej komunikacji, co niestety, sprawdziło się w stu procentach. Teraz radny uważa, że wydłużenie promocji przyniesie zyski, a nie straty, których obawia się dyrektor Gosiewski, bo przyciągnie ludzi do komunikacji. Wpływy ze sprzedaży więc wzrosną, nie zmaleją.

Ostatecznie po dyskusji radni Koalicji Obywatelskiej odrzucili poprawkę o wydłużeniu promocji do pół roku. Jedynie radny Łukasz Mikuła proponował, by jeszcze wrócić do tematu i rozważyć przedłużenie promocji na 3 miesiące.

Podziel się:

Ostatnio dodane: