Poznań: Prokuratura będzie badać sprawę potrącenia rowerzystki

policja fot. Sławek Wąchała
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku do jakiego wczoraj doszło na Sołaczu. W jego wyniku zmarła rowerzystka, która została potrącona przez tramwaj.

Do wypadku doszło wczoraj z samego rana na poznańskim Sołaczu. Z pierwszych informacji wynikało, że kobieta jadąc na rowerze, wjechała na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Niestety, prosto pod nadjeżdżający tramwaj. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala, gdzie kilka godzin później zmarła.

Jak poinformowało Radio Poznań, prokuratura postanowiła wszcząć śledztwo w tej sprawie. – Wszczęte dziś śledztwo dotyczy spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym – tłumaczy w rozmowie z Radiem Poznań prokurator Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. – 54-letnia pokrzywdzona kierując rowerem, jadąc równolegle do tramwaju, który jechał w tym samym kierunku, w pewnym momencie na przejściu dla pieszych podjęła manewr skrętu w lewo na tym przejściu i została potrącona przez przejeżdżający tramwaj. W wyniku obrażeń po kilku godzinach zmarła na terenie szpitala. Będziemy ustalać, czy tramwaj miał światło pozwalające na wjazd na przejazd przez to przejście, jakie było światło dla pieszych.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: