Poznań Pride Week 2023 i Marsz Równości. Znamy termin i program!

Parada Równości 2022 Poznań fot. Sławek Wąchała

Trzydniowy festiwal muzyczny, podczas którego wystąpią między innymi Shyness!, Kiwi i Novika z zespołem, afterparty, spotkania, warsztaty i debaty. W stolicy Wielkopolski 24 czerwca rozpocznie się Poznań Pride Week, a 1 lipca przez miasto przejdzie Marsz Równości.

Informacje o terminach i programie podała Grupa Stonewall na swoim profilu na Facebooku.
“Poznań Pride Week 2023 odbędzie się w dniach 24 czerwca – 2 lipca! XIX Marsz Równości w Poznaniu przejdzie ulicami miasta w sobotę 1 lipca!” – poinformowali działacze.

Znany jest też już częściowy program Poznań Pride Week, a dokładnie program trzydniowego festiwalu muzyczno-performatywnego Pride Fest 2023, który będzie się odbywał w ramach imprezy, a który rozpocznie się już 29 czerwca.
“Pierwszy dzień to nawiązanie do organizowanego przez nas w ubiegłych latach Queer Night. Na scenie największe gwiazdy rodzimego, queerowego podwórka: Shady Lady, Himera, Algebra, Ala Urwał, Red Juliette, House of Revlon i uczestniczka Drag Race Belgium – Valenciaga!” informują organizatorzy. – “W piątek, czyli w przeddzień XIX Marszu Równości, usłyszymy Shyness!, KIWI, ATLVNTA i NOVIKĘ z zespołem. Wisienką na przygotowywanym przez nas kulturalnym torcie będzie trzeci, finałowy dzień, który we współpracy z Poznań Malta Festiwal współtworzymy na zwieńczenie odbywających się równocześnie dwóch poznańskich festiwali. W sobotni wieczór wystąpią: Natalia Nykiel, BAASCH oraz BASS BRASS współtworzony przez Wojciecha Urbańskiego. Wieczór zwieńczy najlepsze afterparty, które przygotowujemy m.in. z DJ BLIK feat. Dominika Płonka”.

Bilety na poszczególne wydarzenia są już w sprzedaży. Udział w samym Marszu Równości jest bezpłatny. Jeszcze nie jest znana trasa, którą uczestnicy marszu przejdą przez Poznań.

Podziel się: