50 lat 3 fot. UMP

Poznań: Prezydent wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Był marsz Mendelssohna, tort i życzenia. 30 par zostało w poniedziałek odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spędzili razem 50 lat!

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w Sali Białej UMP, a odznaczenia wręczył prezydent Jacek Jaśkowiak. Dla wyróżnionych i ich rodzin był to wzruszający moment. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są parom, które wspólnie przeżyły 50 lat, jednak wśród dzisiejszych jubilatów znalazły się też małżeństwa z dłuższym stażem.

– Młoda para, która idzie do kościoła czy urzędu stanu cywilnego, aby ślubować sobie wierność i wsparcie do końca życia, to wspaniały widok. Dla mnie jednak piękniejszym jest zobaczyć dwoje ludzi, którzy po kilkudziesięciu latach pokazują, że dotrzymali złożonej sobie obietnicy. Z całego serca państwu gratuluję i życzę kolejnych lat spędzonych razem – zwrócił się do jubilatów Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dajecie państwo przykład nie tylko swoim dzieciom i rodzinie, ale również każdemu kogo spotykacie na swojej drodze.

Każde z uhonorowanych małżeństw oprócz medalu otrzymało także list gratulacyjny oraz kwiaty. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest przyznawany przez Prezydenta RP.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze