Poznań: Prezydent Jaśkowiak dostał podwyżkę. Ile będzie zarabiał?

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Poznania miejscy radni prawie jednogłośnie uchwalili podwyżkę dla prezydenta. Teraz będzie zarabiał nieco ponad 20 tysięcy złotych brutto. Plus dodatki, oczywiście.

W ubiegłym roku dochody prezydenta Jacka Jaśkowiaka z tytułu zarządzania Poznaniem wyniosły prawie 150 tys. zł, czyli średnio 12,5 tys. zł miesięcznie. To sporo z punktu widzenia przeciętnego poznaniaka, ale w rankingu zarobków prezydentów naprawdę niewiele. Warto dodać, że prezydent Poznania zarabiał mniej niż na przykład szefowie miejskich spółek.

Wniosek o podwyżkę przedstawił Grzegorz Ganowicz, przewodniczący RMP, zwracając uwagę, że Poznań jest jednym z największych polskich miast, ma też jeden z największych budżetów, a więc zarządzanie takim miastem to bardzo duża odpowiedzialność. Wynagrodzenie prezydenta powinno to odzwierciedlać.

Radni bez dyskusji podzielili opinię przewodniczącego – i to prawie wszyscy radni. Za podwyżką dla Jacka Jaśkowiaka głosowali nie tylko radni Koalicji Obywatelskiej i Wspólnego Poznania, ale także większość radnych Prawa i Sprawiedliwości. przeciwko była jedynie Ewa Jemielity z PiS, a Przemysław Alexandrowicz, także z PiS, wstrzymał się od głosu.

Warto dodać, że wynagrodzenie prezydenta Poznania to nie tylko pensja, której podwyżkę właśnie uchwalili. To także dodatki: funkcyjny, za staż pracy oraz dodatek specjalny.

Podwyżka była możliwa dzięki uchwaleniu przez Sejm nowych przepisów o wynagrodzeniach – podwyżki dostali nie tylko ministrowie czy prezydent Polski, ale także posłowie i samorządowcy lokalni.

Źródło: Radio Poznań

2.3 3 votes
Oceń artykuł
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze