Jacek Jaśkowiak, szpital tymczasowy fot. K. Adamska

Poznań: Prezydent Jacek Jaśkowiak zachęca do szczepień. “Ja nie rezygnuję”

Taki komunikat opublikował dziś prezydent Poznania na swoim profilu społecznościowym – wraz z informacją, że sam zaszczepi się w poniedziałek. Jako nauczyciela akademickiego zgłosiła go jego uczelnia.

Prezydent skomentował w ten sposób informację “Gazety Wyborczej” o tym, że aż 10 proc. poznańskich nauczyciclei rezygnuje ze szczepienia AstraZenecą, co ma związek z niepokojącymi informacjami na temat skutków ubocznych szczepieniami akurat tą szczepionką. Jednak według Europejskiej Agencji Leków nie mają one nic wspólne ze szczepionką, która jest całkowicie bezpieczna i skuteczna.

“Odsetek nauczycieli, którzy nie chcą się zaszczepić, jest niepokojąco wysoki, szczególnie w obliczu rosnącej liczby zakażeń” – napisał w mediach społecznościowych. – “Ja nie rezygnuję. Jestem nauczycielem akademickim i zostałem zgłoszony na szczepienie przez uczelnię. W poniedziałek przyjmę pierwszą dawkę preparatu AstraZeneca. Zaszczepieni różnie go znoszą, ale eksperci przekonują, że jest bezpieczny. Za kilka dni poinformuję, jak zareagował na tę szczepionkę mój organizm”.

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze