Poznań: Prawie tysiąc interwencji straży miejskiej w minionym tygodniu

spadające dachówki fot. SMMP

Łapanie biegających luzem psów i ratowanie poznaniaków przed dachówkami spadającymi z kamienicy – tak minął tydzień pracy strażników miejskich. Tradycyjnie najwięcej zgłoszeń dotyczyło parkowania.

Aż 933 zgłoszenia, które otrzymała w minionym tygodniu straż miejska, dotyczyły parkowania w miejscach niedozwolonych, blokowania lub utrudniania przejazdu innym pojazdom. Strażnicy założyli 307 blokad i wystawili 462 wezwania za wycieraczkę.

W 185 przypadkach strażnicy pomogli zwierzętom: były to głównie luzem biegające psy. Mieszkańcy często też o tej porze roku zgłaszają ptaki, które ich zdaniem wypadły z gniazda. Strażnicy tradycyjnie wyjaśniają, że to podloty, które uczą się latać i których nie trzeba ratować. Kolejne zgłoszenia dotyczyły spożywania alkoholu, spania na ławkach i pomocy osobom bezdomnym – było ich 124, a zakłócanie porządku publicznego było powodem 134 interwencji.

26 maja z kolei na ulicy Koziej i Szkolnej z dachu spadały dachówki. Strażnicy ze Starego Miasta wspólnie ze strażą pożarną zabezpieczyli teren przy kamienicy, z której spadały.
„Dachówki zleciały na chodnik z dużej odległości i uległy zniszczeniu” – informują strażnicy. – „Jednak gdyby ktoś przechodził pod kamienicą, mogłoby skończyć się tragicznie”.

Tego samego dnia strażnicy na Starym Mieście razem z policjantami pomagali starszemu mężczyźnie z problemami z pamięcią w odnalezieniu drogi do hotelu. Z kolei 27 maja do strażników z referatu inetrwencyjno-drogowego na Wildzie podszedł mężczyzna z portfelem z gotówką, dokumentami oraz kartami płatniczymi, który znalazł w toalecie dworca PKP. Strażnicy przekazali znalezisko na komisariat KP Wilda.

28 maja strażników można było spotkać na festynie profilaktycznym w POSUM, a 29 maja strażnicy ze Starego Miasta udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie z rozciętą głową opatrując ranę i wzywając pogotowie, pomogli także ptakowi na Górnej Wildzie, który zahaczył się o kratkę wentylacyjną i nie mógł swobodnie odlecieć.

Miniony tydzień to 1649 interwencji przekazanych do realizacji strażnikom na terenie całego miasta.

Podziel się: