Poznań: Prawie 7500 nowych studentów na UAM. Uczelnia ogłosiła wyniki rekrutacji

Miasto Poznań Święty Marcin UAM fot. Sławek Wąchała

18 lipca o północy kandydaci na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dowiedzieli się, czy zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia.

Prawie 7,5 tys. osób na ponad 30 tys. biorących udział w postępowaniu rekrutacyjnym dostało się na studia. Cudzoziemcy stanowią 6,5 proc. z nich. Najwięcej osó” zgłosiło się na psychologię (2117), prawo (1584), filologię angielską (1389), zarządzanie i prawo w biznesie (968) oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną (830).

Wśród kierunków, na które najtrudniej było się dostać, ponieważ liczba kandydatów znacząco przewyższała liczbę miejsc, znalazły się: psychologia (17,64 osoby na miejsce), filologia koreańska (16,92 osoby na miejsce), zarządzanie i prawo w biznesie (13,83 osoby na miejsce), filologia norweska (12,54 osoby na miejsce) oraz japonistyka (11,65 osoby na miejsce).

„Wszyscy zakwalifikowani kandydaci mają czas do 22 lipca do godz. 23:59 na złożenie dokumentów w Systemie Internetowej Rekrutacji” – przypomina uczelnia. – „To także czas na złożenie rezygnacji dla tych, którzy zdecydowali, że nie chcą ubiegać się o przyjęcie na studia na danych kierunkach, a także na składanie oświadczeń o podtrzymaniu chęci studiowania w UAM dla kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia”.

Podziel się: