Światowy Dzień Mleka Roślinnego fot. fundacja Viva!

Czy zastanawiacie się, jak wielkim cierpieniem krów jest okupiona produkcja mleka? Fundacja Viva! zaprasza dziś o 17.00 na akcję uliczną, która to przedstawi. Akcja nazywa się „Prawdziwa cena mleka”, a odbędzie przy Starym Marychu.

Podczas wydarzenia przechodnie będą mogli zdobyć wiedzę na temat przemysłu mlecznego i dowiedzieć się czym i jak zastąpić produkty pochodzenia zwierzęcego w codziennej diecie.

– Życie krów wykorzystywanych w przemyśle mleczarskim jest okupione niepotrzebnym cierpieniem, a procesy, które zachodzą na drodze do pozyskania mleka, są wysoce nieetyczne – twierdzą działacze fundacji. A w dzisiejszych czasach, gdy jest tyle roślinnych alternatyw dla mleka, jogurtów, serów i innych produktów nabiałowych, naprawdę nie trzeba sięgać po mleko krowie.

– Człowiek nie potrzebuje produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym produktów mlecznych – mówi Dawid Rakoczy, koordynator kampanii Białe Kłamstwa. – Sposób ich pozyskiwania jest wysoce nieetyczny, dlatego zależy nam na informowaniu konsumentów o możliwości wyboru napojów roślinnych i innych alternatyw nabiału, a przede wszystkim o zależnościach, które zachodzą między zwierzęciem a gotowym sklepowym produktem. Uważamy, że konsument ma prawo wiedzieć, w jaki sposób pozyskiwane jest jego pożywienie, czego niestety nie robi przemysł mleczny – a wręcz przeciwnie, ukazuje nam sielskie życie zwierząt na zielonych łąkach, które ma się nijak do rzeczywistości, w jakiej żyją i „hodowane” są krowy mleczne.

Źródło: Fundacja Viva!