31. Malta Festival fot. L. Łada

Poznań: Praktyka ruchowa i nowy rezydent w Twierdzy, czyli festiwal Malta nieustannie zaprasza

Pogoda jest, delikatnie mówiąc, kapryśna, co organizatorzy imprez plenerowych odczuwają szczególnie mocno. Ale Malta Festival Poznań się nie poddaje i zaprasza na kolejne wydarzenia. Co dziś na Malcie?

Przede wszystkim nowy rezydent. Multidyscyplinarny artysta Luca Spano podda w wątpliwość nasze podejście do rzeczywistości. Jaką wartość ma własność wizualna w czasach, kiedy obrazy przychodzą przed rzeczywistością, kiedy świat fizyczny przebywa w materii obrazów? Żeby dowiedzieć się więcej o projekcie, warto też wysłuchać wieczornego orędzia Queen of the Fortress.

W sferze warsztatowej dziś warsztaty “Stopy, biodra, serce, mózg” Marysi Stokłosy, czyli praktyka ruchowa, która stopniowo wprowadza ciało w ruch, a następnie włącza kolejne elementy choreograficzne inspirujące do działania w tańcu. Dzieci z kolei mogą wziąć udział w zajęciach “Pytajnik. Ziemio-badanie”. Będą pracować w ziemi, nad ziemią i zadawać sobie pytania: kto/co mieszka w glebie? Czy ziemia to tylko miejsce, z którego wyrastają roślinki?

Natomiast po południu rozpocznie się debata “Planetarna zmiana” w ramach programu Forum. Jan Sowa i Paulina Kramarz będą mówić o kryzysie Ziemi i transgranicznych sojuszach, łączących interesy ludzi z różnych miejsc na świecie.

Ostatnim wydarzeniem dnia jest spektakl “Ośrodek wypoczynkowy” w reżyserii Anny Smolar. Jak wyglądają wakacje w miejscu, gdzie wszystkie decyzje zostały podjęte, wszystko jest już załatwione? Z obsesyjnie powtarzanych grupowych mantr i celebracji wspólnych posiłków powoli wyłania się opresyjność ośrodka wobec indywidualizmu apatycznych kuracjuszy o spotworniałych uśmiechach.

ŚRODA / 23 CZERWCA

11:00 SALE AT FIRST SIGHT / Luca Spano / rezydencja
11:00 STOPY, BIODRA, SERCE, MÓZG / Maria Stokłosa / rozgrzewka taneczna
16:00 PYTAJNIK. ZIEMIO-BADANIE / Kobalt Migrating Platform / dla dzieci
17:00 PLANETARNA ZMIANA / Paulina Kramarz, Jan Sowa, Michał Nogaś / debata
18:30 QUEEN OF THE FORTRESS – ORĘDZIE #4 / Marta Jalowska / performance
21:00 OŚRODEK WYPOCZYNKOWY / Anna Smolar, Komuna Warszawa / teatr

Malta Festival Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze