Traugutta fot. ZDM

Poznań: Prace na ul. Traugutta i Rolnej. Z powodu SPP

Od rana rozpoczną się prace przy oznakowaniu zgodnym z projektem Strefy Płatnego Parkowania na dwóch wildeckich ulicach: Traugutta i Rolnej.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, kierunki ruchu na Traugutta zostaną zachowane. Zmieni się jedynie sposób parkowania.
“Parkowanie na zachód od ul. 28 Czerwca 1956r. będzie możliwe na miejscach równoległych, podobnie jak obecnie” – informuje ZDM. – “Zmieni się natomiast sposób postoju od ul. Rolnej do 28 Czerwca: po północnej stronie wyznaczone będą równoległe miejsca parkingowe. Po stronie południowej nadal będzie obowiązywać parkowanie ukośne. Odcinek od ul. Rolnej do ul. Dolna Wilda objęty zostanie zakazem zatrzymywania się (z wyjątkiem południowej strony ulicy przy Szkole Podstawowej nr 5, gdzie utrzymany będzie zakaz postoju)”.

Na jednokierunkowym odcinku ul. Traugutta zostanie wprowadzony kontraruch rowerowy, a cała ulica będzie objęta ograniczeniem prędkości do 30 km na godzinę, a na odcinku od Rolnej do Dolnej Wildy – strefą ograniczenia prędkości „Tempo 30”. Skrzyżowania z ul. Filarecką, Mielęckiego i Zmartwychwstańców staną się równorzędne.

Z kolei na ulicy Rolnej zmiany będą dotyczyły odcinka od ul. Pamiątkowej do ul. Hetmańskiej, która wytycza granicę SPP na Wildzie. Rolna pozostanie ulicą dwukierunkową, bez możliwości parkowania, a odcinek pomiędzy Pamiątkową i Traugutta zostanie objęty ograniczeniem prędkości do 30 km na godzinę.

Prace na ul. Traugutta i Rolnej rozpoczną się 21 kwietnia i powinny potrwać jeden dzień – o ile nie przeszkodzi w nich pogoda. Tradycyjnie kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów, bo w czasie prac na obu ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, jak o tym informują znaki drogowe. Pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze