Rynek Łazarski prace fot UMP

Poznań: Prace na Rynku Łazarskim także w weekend

To ważny moment tej inwestycji, dlatego prace są prowadzone także w sobotę i niedzielę. Na rynku trwa montaż konstrukcji, na której będzie zamontowana membrana dachu. To centralny punkt odnowionego rynku.

Zgodnie z wnioskiem wykonawcy Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, czyli zleceniodawca, wyraziło zgodę na prowadzenie prac związanych z montażem konstrukcji zadaszenia w sobotę, 24 października, do godziny 15 oraz w niedzielę, 25.10, między godziną 7 a 15. Zaznaczono jednak, żeby prace generujące hałas prowadzone były w godzinach późniejszych, umożliwiających wypoczynek okolicznym mieszkańcom w niedzielny poranek.

Natomiast w poniedziałek, 26 października, od godziny 13, do piątku, 30 listopada, zmieni się organizacja ruchu w związku z robotami polegającymi na włączeniu nowego wodociągu w istniejący w ul. Niegolewskich oraz budową przyłączy wodno-kanalizacyjnych do budynków położonych przy ul. Rynek Łazarski 1-6.

Ul. Niegolewskich, na odcinku od ul. Głogowskiej do rynku, będzie ślepa, bez możliwości przejazdu dalej w kierunku ul. Małeckiego. Wjazd i wyjazd będzie się odbywał bezpośrednio w ul. Głogowską. W przypadku budynków 1-3 przy ul. Rynek Łazarski, wjazd i wyjazd będzie zorganizowany od ul. Głogowskiej z zawrotką na wysokości budynku nr 1. Z kolei wjazd i wyjazd dla nieruchomości pomiędzy ulicami Małeckiego i Niegolewskich (ul. Rynek Łazarski 4-6) będzie możliwy tylko od ul. Małeckiego i sukcesywnie skracany wraz z budową przyłączy do budynków.

Wykonawca prosi o zabranie aut zaparkowanych wzdłuż budynków na ul. Rynek Łazarski 1, 2, 3, 4, 5 i 6 oraz wzdłuż ul. Niegolewskich na odcinku od ul. Głogowskiej do rynku.

W związku z pracami wodno-kanalizacyjnymi nastąpi też nocne wyłączenie wody w budynkach przy ul. Małeckiego (od ul. Strusia do rynku Łazarskiego) od godziny 23:00 w poniedziałek 26 października, do godz. 5:00 we wtorek, 27 października. Aquanet zastrzega, że “godzina włączenia wody jest szacunkowa i może ulec zmianie”.

Wszystkie prace związane z przebudową rynku Łazarskiego toczą się zgodnie z harmonogramem, który zakłada zakończenie prac jesienią 2021 roku.

Cały teren wokół rynku stanie się strefą zamieszkania z wyniesionymi skrzyżowaniami. Projektowana zieleń będzie mieć naturalny charakter. Nasadzonych zostanie ponad 50 nowych drzew oraz zieleń niska: kwitnące byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze