Górny Taras Rataj Chartowo fot. PIM

Poznań: Prace na Chartowie wchodzą w kolejną fazę

W środę, 30 października, drogowcy rozpoczną roboty na kolejnych odcinkach ulic Żegrze i Chartowo. Kierowcy będą mieli problem z zaparkowaniem aut na osiedlu Czecha 78.

Na ul. Chartowo, na odcinku od sklepu Biedronka w kierunku ul. Piaśnickiej, rozpocznie się rozbiórka krawężników. Są to prace przygotowawcze do układania warstw asfaltowych na jezdni. Do zakończenia wymiany krawężników oraz nawierzchni zatoki, utrudnione będzie korzystanie z postoju aut naprzeciwko budynku zlokalizowanego przy os. Czecha 78.

W środę drogowcy rozpoczną również prace przygotowawcze do budowy krawężnika drogowego wzdłuż południowej jezdni ul. Żegrze, od ul. Kurlandzkiej do ul. Bobrzańskiej. Będą one prowadzone w obrębie pasa wewnętrznego jezdni.

W trakcie całej inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na ulicach Żegrze i Chartowo na odcinku od ul. Piaśnickiej do Kurlandzkiej. Poprawi to standard przejazdów samochodowych i pozwoli przygotować te ulice do większego ruchu w czasie zaplanowanej na przyszły rok przebudowy ronda Rataje.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze