Poznań: Poznańskie kąpieliska będą otwarte wcześniej!

Rusałka, plaża, fot. L. Łada

Oficjalnie sezon kąpielowy w Poznaniu ruszy 11 czerwca, zgodnie z zapowiedziami. Ale ratownicy na kąpieliskach będą już od 4 czerwca, zapewnić bezpieczeństwo kąpiącym się poznaniakom.

Jak powiedział Radiu Poznań Filip Borowiak, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji w Poznaniu, poznaniacy wykazują coraz większe zainteresowanie wypoczynkiem nad jeziorami i wcześniejsze zapewnienie opieki ratowników jest potrzebne.

Ratownicy będą więc dyżurować na wszystkich poznańskich kąpieliskach: dwoma nad jeziorami Kierskim oraz po jednym nad Strzeszyńskim, Rusałką i Maltą już od 4 czerwca, czyli tydzień wcześniej. Wtedy też inspektorzy Poznańskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pobiorą próbki wody na kąpieliskach, by sprawdzić, czy jest zdatna do kąpieli, a administratorzy kąpielisk przygotują je do sezonu, sprzątając dno, porządkując plaże i wyznaczając granice kąpielisk.

Sezon kąpielowy potrwa do końca wakacji, czyli do końca sierpnia, jednak ratownicy będą dyżurować na plażach jeszcze w pierwszy wrześniowy weekend.

Podziel się:

Ostatnio dodane: