Poznań: Poznański Chór Chłopięcy śpiewa dla klimatu

poznanski-chor-spiewa-dla-klimatu fot. UMP
„Ziemia umiera na naszych oczach. Nie chcemy patrzeć na to obojętnie” – mówi Jacek Sykulski, dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Zespół przyłączył się do akcji #Resolution2020, która jest muzycznym protestem przeciwko degradacji środowiska naturalnego.

#Resolution2020 to projekt zrzeszający artystów i aktywistów z całego świata. Łączy ich wspólny cel – uczulić społeczeństwo na problem zmian klimatycznych.Przedsięwzięciu patronują m.in. Keira Knightley, Emma Thompson czy Annie Lennox. Każdy, kto angażuje się w akcję, nagrywa swoją wersję piosenki „World On Your Shoulders”, autorstwa Robin Howl, Violet Skies i Holly Fletscher. Do tej pory do akcji włączyli się artyści z ponad 100 krajów. W Polsce – Poznański Chór Chłopięcy, który w sobotę zaprezentował własną aranżację utworu.

– Każdego roku coraz dotkliwiej doświadczamy konsekwencji ingerencji człowieka w środowisko naturalne – mówi Jacek Sykulski, dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego. – Jesteśmy świadkami dynamicznej zmiany klimatu. Coraz mniej Polaków pamięta białe zimy w naszym kraju, za to od kilku lat nawiedzają nas tropikalne temperatury latem. Wzrasta poziom mórz, coraz częściej wybuchają pożary lasów i dotykają nas susze. W wyniku zmian klimatycznych ginie coraz więcej gatunków zwierząt. Nie umiemy i nie chcemy patrzeć na to obojętnie i dlatego postanowiliśmy zabrać głos w tej sprawie!

Teledysk został zrealizowany w Poznaniu. Widoczne na filmie kolorowe rzeźby, wśród których stoją chórzyści, to „Totemy” – instalacja artystyczna autorstwa Alicji Białej, będąca symbolem, obrazującym skalę niszczenia środowiska naturalnego na świecie. Każdy z sześciu „Totemów” dotyczy innego zagadnienia, m.in. smogu, deforestacji, czy wymierania populacji dzikich zwierząt.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: