Helmut fot. UMP

Poznań: Pożegnanie “Helmutów”

Garażowały na Madalinie, otwierały trasę PST i woziły poznaniaków przez ponad 20 lat! Niestety, czas się pożegnać z “Helmutami”. Uroczyste pożegnanie tych zasłużonych i wysłużonych tramwajów odbędzie się 10 listopada. Oczywiście na Madalinie.

Impreza rozpocznie się 10 listopada 2019 roku o godzinie 11:00. Z tej okazji, jak obiecuje MPK, udostępnione zostaną wszystkie będące jeszcze w eksploatacji wagony GT8 (697, 699, 702, 703, 707, 708, 711). Dodatkowo uruchomiony zostanie dwukierunkowy wagon GT8 #907 z Frankfurtu oraz premierowo po remoncie wagon GT6 #615.

Od 11.00 do 12.00 na terenie Zajezdni Madalińskiego odbywać się będzie wystawa wagonów oraz wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie. O godzinie 12.00 odbędzie się pożegnalny przejazd wybranymi wagonami GT8 po mieście z możliwością wykonania fotografii na trasach komunikacyjnych. Dodatkowo wagony przejadą również przez zajezdnię Franowo (bez możliwości wysiadania).

Pierwsza pożegnalna trasa Helmutów będzie prowadziła z Madaliny przez Hetmańską, Głogowską, trasą PST na Sobieskiego – i z powrotem. Ten tramwaj wyruszy w samo południe. Natomiast o 12.28 z os. Sobieskiego będzie można dojechać trasą PST do Gwarnej, a dalej przez Święty Marcin i Trasę Kórnicką na Franowo. Z Franowa znów o 13.45 wyruszy tramwaj, który przez Hetmańską, Wildę, Strzelecką, Podgórną i Roosevelta pojedzie na Piątkowską. A z Piątkowskiej o 14.45 wyruszy z powrotem na Madalinę, tym razem jadąc trasą przez Roosevelta, Dąbrowskiego, Kraszewskiego, znów Roosevelta, most Dworcowy i Wierzbięcice.

Udział w imprezie jest bezpłatny, podczas przejazdu umundurowani członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych przeprowadzą kwestę pt. “Ratujmy Stare Bimby”. Dochód z kwesty przeznaczony zostanie na remonty wagonów historycznych. Warto dodać, że do pojazdów historycznych dołączą wkrótce właśnie dwa “Helmuty”.

KMPS, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze