Poznań: Powstanie Wielkopolskie online

Marszałek Marek Woźniak fot. UMWW
– Przenieśmy nasze świętowanie do przestrzeni wirtualnej, oddajmy hołd naszym bohaterom indywidualnie, ale przecież razem – apeluje marszałek Marek Woźniak. Tegoroczne obchody będą przebiegać pod hasłem #POWSTANIEna102.

Z uwagi na sytuację epidemiczną obchody rocznicowe przebiegać będą inaczej niż dotychczas, ale w każdej formie mile widziane będą akcenty powstańcze lub barwy narodowe.

Kolejne odsłony kampanii samorządu województwa wielkopolskiego dedykowanej 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, która rozpoczyna się 1 grudnia i trwać będzie do 27 grudnia 2020 r. można śledzić na stronie Powstania Wielkopolskiego.

#ŻYCZENIAna102 – to akcja składania życzeń sobie i Wielkopolsce z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w dowolnej formie – poprzez zdjęcie, rysunek, napis czy film. Życzenia można przesłać poprzez webankietę dostępną na stronie Powstania Wielkopolskiego, a z najciekawszych prac powstanie film, który będzie miał swoją premierę 27 grudnia.

#BIEGAMYna102 – wszyscy, którzy lubią biegać, mogą uczcić 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego poprzez pokonanie symbolicznego dystansu 1918 metrów – czyli liczby odzwierciedlającej rok wybuchu powstania. Warto udokumentować ten fakt za pomocą telefonicznej aplikacji biegowej, a wynik biegu wysłać przez stronę. Forma jest dowolna: bieganie, chód, nordic walking czy bieżnia. 27 grudnia efekt wspólnego wyzwania opublikowany zostanie w postaci wielkiej galerii biegaczy oraz pełnej listy startowej na stronie, a każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy dyplom od Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

#ŚPIEWAMYna102 – to akcja dedykowana wszystkim lubiącym wspólne śpiewanie. Na facebookowym fanpage’u Powstania Wielkopolskiego zostanie zaprezentowane premierowe wykonanie powstańczej pieśni „MARSYLIANKA WIELKOPOLSKA” w nowej aranżacji z udziałem wielkopolskich artystów. We wspólnym odśpiewaniu pieśni pomoże zamieszczona na stronie powstania wersja karaoke.

#MALIPOWSTAŃCYna102 – to propozycja dla nauczycieli oraz dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych (klasy I-IV) do wykonania w ramach zajęć zdalnych (bądź w innej formie np. w przedszkolu) powstańczej rogatywki techniką origami. Pomocą w wykonaniu zadania służyć będzie instruktażowy film, wzbogacony nie tylko o wskazówki, jak wykonać powstańcze nakrycie głowy, ale i o najciekawsze fakty z historii niepodległościowego zrywu, przedstawione w dostępnej dla dzieci formie, który będzie można pobrać ze strony.

Nauczyciele mogą przesłać zdjęcia najlepszych rogatywek, a one zostaną opublikowane w galerii zdjęć na stronie powstania w dniu 27 grudnia. Dla uczestników akcji przewidziano pamiątkowe dyplomy.

UMWW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: