Poznań: Powstanie nowe przejście dla pieszych na Głogowskiej

Już od wiosny poznaniacy będą mogli skorzystać z nowego przejścia dla pieszych przez ulicę Głogowską. Nowa “zebra” z sygnalizacją powstaje przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską, po południowej stronie.

Obecnie przez ul. Głogowską w okolicy skrzyżowania z ul. Hetmańską można przejść tylko z jednej strony. To powoduje, że wielu pieszych musi znacznie nadkładać drogi i czasu, by móc przekroczyć jezdnię.

Dlatego powstanie na tym skrzyżowaniu czwarte – brakujące przejście. Z wnioskami o nie zwracali się do Zarządu Dróg Miejskich okoliczni mieszkańcy, lokalni samorządowcy. Była również propozycja, by wyznaczyć je kilkadziesiąt metrów dalej, w rejonie skrzyżowania ul. Głogowskiej z ul. Winklera. Jednak po rozmowach z osiedlowymi radnymi zdecydowano, że przejście powstanie przy ul. Hetmańskiej. W tym miejscu wiele osób próbowało nielegalnie przekraczać jezdnię.

Nie zmienią się zasady przejazdów samochodów i tramwajów. Zielone światło dla pieszych, na nowym przejściu, będzie zapalało się jednocześnie z tym, które już istnieje po drugiej stronie ulicy Hetmańskiej.

Nowe przejście ma zostać uruchomione do końca marca.

Autor: ZDM / UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze