Poznań: Powstaną kolejne parkingi Park&Ride

Miasto rozpoczęło prace projektowe nad trzema kolejnymi parkingami Park&Ride. Nowe obiekty miałyby powstać przy rondzie Starołęka, przy ul. Biskupińskiej oraz przy ul. Św. Michała.
Reklama

Umowa z wykonawcą, który zaprojektuje i zrealizuje inwestycję została już podpisana. Nowe parkingi mają powstać do października 2020 roku.

Reklama

W każdej lokalizacji do zadań wykonawcy będą należały m.in. prace rozbiórkowe przygotowanie infrastruktury podziemnej oraz ułożenie nawierzchni. Powstaną ciągi pieszo-rowerowe umożliwiające dojście do miejsc parkingowych oraz jezdnie manewrowe na placu postojowym.

Tereny parkingowe zostaną ogrodzone, zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring wizyjny. Powstaną kasy biletowe oraz terminale wjazdowe i wyjazdowe, opracowany i zainstalowany zostanie system informatyczny. Wykonawca wyposaży parkingi w toalety automatyczne przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wiaty ze stojakami na rowery oraz elementy małej architektury.

Reklama

Inwestycja, będąca istotnym elementem polityki mającej poprawić komunikację w Poznaniu i zachęcać mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, jest współfinansowana ze środków UE. Wybudowanie trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które będą łączyły transport kolejowy, autobusowy, tramwajowy, samochodowy, motocyklowy, rowerowy i pieszy, umożliwi dogodną zmianę środka transportu.

Źródło: PIM op. SS

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar