Poznań: Powstaje nowa trasa rowerowa i chodnik. Koszt prac to prawie dwa miliony

Szymanowskiego, rampy, droga rowerowa i chodnik fot. ZDM

Nowa droga rowerowa i chodnik przy ulicy Szymanowskiego – budowa obu inwestycji trwa, a miały szansę powstać dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Dzięki nim poruszanie się w tej okolicy stanie się bezpieczne oraz wygodne.

Pierwszy z projektów dotyczy modernizacji nawierzchni w tunelach oraz naprawy zniszczonych ramp wokół węzła PST. Ma on ułatwić poruszanie się w tym rejonie mieszkańcom osiedli położonych na zachód od trasy PST, a także dojazd rowerem do przystanków komunikacji miejskiej, stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego oraz trasy rowerowej prowadzącej do centrum wzdłuż ul. Szeligowskiego i Mieszka I. Zakończenie robót budowlanych nastąpi w połowie października.

Druga inwestycja nosi nazwę „Wygodna trasa rowerowa i chodnik na Szymanowskiego” i powstaje po stronie północnej ulicy Szymanowskiego, gdzie dotąd nie było chodnika i drogi rowerowej. Piesi poruszali się tu wydeptanymi ścieżkami, a po zakończeniu inwestycji, dzięki PBO, będą mieli brakujący chodnik na odcinku ponad 750 m i bezpieczną drogę rowerową z przejazdami rowerowymi przy skrzyżowaniu ul. Szymanowskiego i Smoleńskiej.

Koszt prac wyniesie ponad 1,9 miliona złotych.

ZDM