Poznań: Poszkodowani w wypadku na Hetmańskiej nie odnieśli poważnych obrażeń

wypadek, Hetmańska fot,. KM PSP Poznań

Obrażenia pasażerów, którzy ucierpieli w wypadku, na szczęście nie okazały się groźne. Wszyscy już wyszli ze szpitala. Ogółem z pomocy medycznej musiało skorzystać 14 osób.

Najpoważniejszym urazem były obrażenia głowy kobiety przewiezionej śmigłowcem LPR do szpitala wojewódzkiego. Ale po zbadaniu okazało się, że obrażenia nie były tak groźne jak na to wyglądały i kobieta została wypisana do domu.

Obrażeń nie odniosła także kobieta w ciąży, która także była pasażerką tramwaju. Została skierowana na kontrolę do szpitala przy ulicy Polnej, gdzie badania wykazały, że wszystko jest w porządku.

Konrad Napierała, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego, powiedział Radiu Poznań, że do placówki trafiło 10 osób, ale najpoważniejszym obrażeniem była tu złamana ręka. Jednak także i ten pacjent po założeniu gipsu został wypisany do domu.

Przypomnijmy, że wypadek miał miejsce 8 czerwca. Na ul. Hetmańskiej na wysokości Kolejowej doszło do wykolejenia tramwaju linii nr 1, a w efekcie zderzenia z tramwajem linii nr 10 nadjeżdżającym z przeciwka. Obrażenia odniosło 14 osób. Przyczyny wypadku bada specjalna komisja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: