Poznań: POSiR ma nowego dyrektora

Podziel się!

Rozstrzygnięto konkurs na szefa Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Został nim Łukasz Miadziołko, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora, a wcześniej jego zastępcy.

Konkurs na dyrektora POSiR został ogłoszony w styczniu 2019 roku. Do udziału w nim zgłosiło się 12 kandydatów. 7 z nich spełniało wymagania formalne, na rozmowę przyszło 5 z 7 zaproszonych. Decyzją komisji konkursowej do drugiego etapu zakwalifikowały się 4 osoby. Najlepszym kandydatem okazał się Łukasz Miadziołko, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora, a wcześniej jego zastępcy.

Łukasz Miadziołko obowiązki dyrektora pełni od czerwca 2018 r. Tymczasowo zastąpił na tym stanowisku odwołanego Zbigniewa Madońskiego. Miadziołko ma duże doświadczenie w zarządzaniu obiektami sportowymi i organizowaniu imprez sportowych. Z wykształcenia jest politologiem o specjalizacji administracji samorządowej. Ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczął w 2004 roku od pracy w Urzędzie Miasta Poznania. Na początku pełnił funkcję asystenta zastępcy prezydenta ds. sportu, potem pracował w Wydziale Kultury Fizycznej i Turystyki, który później zmienił nazwę na Wydział Sportu. Z POSiR jest związany od 2013 r. Początkowo pełnił tam funkcję zastępcy dyrektora ds. eksploatacji. Od końca 2017 r. był pierwszym zastępcą dyrektora POSiR.

POSiR to samorządowy zakład budżetowy Miasta Poznania. Został powołany do działań w zakresie sportu i rekreacji skierowanych do mieszkańców. Jego funkcjonowanie nadzoruje prezydent Miasta Poznania, poprzez Wydział Sportu UMP. Organizacyjnie POSiR działa w ramach siedmiu oddziałów: Malty, Chwiałki, Kasprowicza, Camping Hotel Malta, Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na ul. Gdyńskiej, Rataje i Golęcin. Do POSiR należą też kąpieliska: Rusałka, Kiekrz, Krzyżowniki oraz Strzeszynek. Są one zarządzane przez dzierżawców.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji odpowiadają również za organizację PKO Poznań Półmaraton i PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Autor: UMP


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar