Poznań: Poseł zaprosił na spotkanie do restauracji. Ale właściciele lokalu zaprotestowali

Bartłomiej Wróblewski fot. L. Łada

Poseł Bartłomiej Wróblewski na swoim profilu facebookowym opublikował zaproszenie dla wszystkich, którzy chcieliby się z nim spotkać, podając nazwy miejscowości i lokali w powiecie poznańskim. Ale jeden z lokali stanowczo zdementował informację.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości od niedawna jest pełnomocnikiem partii na powiat poznański i właśnie z tego powodu postanowił zorganizować serię spotkań z mieszkańcami tego terenu. W mediach społecznościowych opublikował więc listę miejsc, w których chętni mogą się z nim spotkać.

„W związku z objęciem funkcji pełnomocnika Prawo i Sprawiedliwość w Powiecie Poznańskim wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować, czują się odpowiedzialni za Polskę bądź chcieliby coś dobrego wspólnie zrobić dla naszego regionu serdecznie zapraszam na spotkania. Do zobaczenia” – napisał.

Wymienił też miejsca i lokale: restaurację Estella w Suchym Lesie przy Szkolnej (spotkanie wyznaczono na wtorek 26.07 g. 18.00, Czekoladową Chwilę w Kiekrzu przy Chojnickiej (wtorek 26.07 g. 20.00), Kasztel u Gostla przy Podgórnej w Murowanej Goślinie (środa 27 lipca o 18.00) oraz Jaśmin w Owińskach przy Dworcowej (środa 27 lipca o 20.00).

Jednak restauracja Estella zaprotestowała przeciwko spotkaniu.
„Z niemałym zdziwieniem czytamy o tym, że nasza sucholeska restauracja ma się dziś stać miejscem politycznego mityngu, do udziału w którym zaprasza jego organizator, pan Wróblewski” – napisała na swoim profilu społecznościowym na FB, jak podała telewizja WTK. – „Zmuszeni jesteśmy zdementować tę informację. W naszej książce rezerwacji nie widnieje żaden wpis na ten temat, zaś żaden z naszych lokali nigdy nie był i nigdy nie będzie areną zgromadzeń o charakterze politycznym. Autora postu prosimy o jego usunięcie, lub modyfikację. Pozdrawiamy”.

Przypomnijmy, że kontrowersje z lokalem wynikły także podczas organizowania spotkania Jarosława Kaczyńskiego w powiecie poznańskim, za co też był odpowiedzialny poseł Wróblewski. Miało się odbyć w szkole w Zalasewie, co tak szkoła, jak i zastępca burmistrza Swarzędza, zdementowali, wyjaśniając, że placówki edukacyjne nie są odpowiednim miejscem na spotkania o charakterze politycznym i że żadna umowa w tej sprawie nie została podpisana.

Podziel się: