sobota, 24 lutego, 2024

Poznań: Poseł Sterczewski chce ograniczeń dla osób niezaszczepionych

Ograniczenia dostępu do lokali, komunikacji i centrów handlowych. Takie między innymi ograniczenia miałyby obowiązywać osoby, które się nie zaszczepiły przeciwko koronawirusowi zgodnie z interpelacją posła Franciszka Sterczewskiego.

Poseł złożył interpelację do ministra zdrowia w tej sprawie w związku ze spadkiem tempa szczepień i rejestracji na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jego zdaniem rząd powinien wprowadzić rozwiązania, które
nakładałyby na osoby niezaszczepione ograniczenia, a także intensywniej promować same szczepienia poprzez pokazywanie, jak są ważne dla zdrowia publicznego.

Wśród ograniczeń zaproponowanych przez posła jest między innymi wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw covid-19 dla wszystkich osób pracujących w ochronie zdrowia oraz wprowadzenie ograniczeń w dostępie do komunikacji zbiorowej, lokali gastronomicznych i centrów handlowych dla osób niezaszczepionych.

Poseł chce też zmiany w sposobie podawania statystyk na temat hospitalizacji i zgonów spowodowanych covid-19, tak żeby wszyscy zainteresowani widzieli, ile spośród nich dotyczy osób zaszczepionych.

Strona głównaPoznańPoznań: Poseł Sterczewski chce ograniczeń dla osób niezaszczepionych