Porwanie 14-latki. Prokuratura złożyła wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu fot. L. Łada

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Prokuratura Rejonowa Poznań Stare Miasto wystąpiła o pozbawienie praw rodzicielskich 39-letniej kobiety, która jest podejrzana o wzięcie udziału w porwaniu 14-latki. Kobieta ma trójkę dzieci.

Według dotychczasowych ustaleń prokuratury 39-letnie kobieta była pomysłodawczynią porwania i późniejszego znęcania się nad 14-latką. W czasie porwania, które miało miejsce 22 lipca, 14-latkę także zgwałcono i zmuszono do innych czynności seksualnych. Policjanci znaleźli ją w bagażniku bmw należącego do 39-latki, prawie nagą, z ogolonymi brwiami i częściowo ogoloną głową.

Kobieta ma 13-letnią córkę – to jej konflikt z porwaną miał być bezpośrednią przyczyną całej akcji. 13-latka także brała udział w porwaniu i torturach. Poza nią 39-latka ma jeszcze dwójkę dzieci w wieku 7 i 16 lat, które nie brały udziału w zajściu. To do nich ma stracić prawa rodzicielskie, o ile tak orzeknie sąd.

Na razie 39-latka przebywa w areszcie, tak samo jak 17-latek, który pomagał w porwaniu i torturach. Obojgu grozi 15 lat więzienia. Pozostała trójka podejrzanych o porwanie, przebywa w specjalnym zakładzie dla nieletnich, z którego wyjdzie dopiero na proces przed sądem rodzinnym.

Porwana 26 lipca wyszła ze szpitala. Jest pod stałą opieką psychologów.

Podziel się: