Poznań: Porozumienie z Ochotniczą Strażą Pożarną

Miasto Poznań podpisało porozumienie ze strażakami ochotnikami – z OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego i OSP Głuszyna. Jednostki te zostaną ponownie włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

KSRG funkcjonuje w Polsce od 1995 roku. Jego celem było stworzenie zorganizowanej grupy skupiającej różne podmioty ratownicze. Dzięki temu można podejmować jeszcze bardziej skuteczne działania. Do zadań specjalistów, skupionych w KSRG, należy nie tylko gaszenie pożarów i walka z klęskami żywiołowymi, ale też ratownictwo ekologiczne i medyczne.

Od samego początku, czyli 1995 r. w KSRG działa Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego w Poznaniu. We wrześniu mija 5 lat, od kiedy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wpisane zostały OSP GRS i OSP Głuszyna. Konieczne było więc odnowienie wzajemnej umowy.

Porozumienie podpisali: Mariusz Wiśniewski – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i prezesi poszczególnych OSP. Dokument ten jest podstawą do przesłania drogą służbową przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wniosku o ponowne włączenie ww. jednostek do KRSG. Decyzję w tej sprawie podejmie Komendant Główny PSP w Warszawie.

Autor: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze